Warning: Undefined array key "path" in /data02/virt60861/domeenid/www.piimaklaster.ee/htdocs/wp-content/mu-plugins/vm_wp.php on line 27
» EIP-AGRI võrgustiku seminar Spoletos

EIP-AGRI võrgustiku seminar Spoletos

17. – 18. oktoobril 2018.a. korraldas Euroopa Põllumajanduse ja Maaeluarengu Peadirektoraat (DG AGRI) Itaalias Spoletos seminari, et arutada Euroopa Innovatsioonipartnerluse (EIP-AGRI) töörühmade paremat kasutamist maaelu arengukavade raames. Ürituse korraldas Umbria piirkonna omavalitsus koostöös Itaalia riikliku maaeluvõrgustiku ja Itaalia põllumajandus-, toidu- ja metsanduspoliitika ministeeriumiga (MiPAAF).

Seminaril jagati EIP-töörühmade kogemusi, arutati mõju edendamist, ees-seisvate väljakutsete kaardistamist kui ka varasemate EIP-töörühmade positiivsete kogemuste jagamist alustavate EIP -töörühmadega. Teise ülesandena koguti seminaril ideid EIP-AGRI 2020. aasta järgsesse töökavva. Muuhulgas otsiti vastuseid küsimustele kuidas EIP-AGRI rakendamist lihtsustada, samuti EIP-töörühmade aruandluse vähendamise ja tulemuste parema levitamise võimalusi.

Eestist osalesid seminaril Piimaklastri tegevjuht Hardi Tamm, Põllumajandusuuringute keskuse maaelu võrgustikutöö osakonna esindaja Konstantin Mihhejev ja Maaeluministeeriumi teadus- ja arendusosakonna spetsialist Helena Pärenson.

Inglisekeelsed seminarimaterjalid on leitavad siin